Pillangós minialbum
                                Odakint még esik a hó és túl meleg sincs, de mi már a tavasz felé kacsingatunk. Szárnyas mini albumot terveztünk, ami sok színben pompázik, a hátoldalára meg nyugodtan tehetjük a karácsonyi családi fotókat.
            Anyagok és kellékek
- mdf minialbum
 - maradék albumpapír
 - könnyű modellező paszta
 - akrilfesték: fekete
 - lazúr: cseresznye
 - média tinta több szín
 - barokk mintás stencil
 
Eszközök
- ecset (szivacs, lapos)
 - festőkés, vagy spatula
 - decoupage ragasztó
 
	
A munka menete:
Nyissuk szét az albumgyűrűket és az mdf lapok egyik oldalát színezzük lazúrral. Ügyeljünk arra, hogy a szárnyak egy irányba „nézzenek”, hogy majd az összeállításnál ugyanarra az oldalra kerüljenek. Hagyjuk megszáradni.
	
A lapok másik oldalát fessük be fekete akrilfestékkel. Ezt is hagyjuk megszáradni.
	
A lazúrral festett oldal széleit húzzuk át a fekete akrillal.
	
A száradás alatt vágjunk ki az albumpapírból akkora darabokat, amekkorákat kényelmesen el tudunk helyezni a lapokon. Vágjunk továbbá egy pillangó csápot is.
	
A papírdarabok széleit is húzzuk át fekete akrillal.
	
Vizes ecsettel kenjük át a papírdarabok hátoldalát, majd ragasszuk fel őket a nekik megfelelő helyre decoupage ragasztóval. Felülről is kenjük át a lapokat. Hagyjuk megszáradni.
	
Tegyük a stencilt a feketére festett oldalra, kenjünk bele könnyű modellező pasztát, majd ennek száradása után csepegtessük meg tetszés szerint média tintákkal. Amíg a tinta nem szárad rá a felületre össze is tudjuk folyatni a színeket, így még több szín lesz az eredmény.
	
Végül állítsuk össze az albumot és ragasszuk az elejére a csápot.
	
	
